FAQ

Навіщо при накладанні пов'язки залишати запас 5 мм? Що з ним робити після деградації пов'язки?

Обрізати пов'язку так, щоб вона перекривала лінію рани, складно.

При виразках ніг пов'язка вдавлюється в рану за допомогою компресійної терапії, а при пролежнях - під час періодичних натискань.

Пов'язка дуже делікатна, і під впливом ексудату стає ще більш еластичною, інтегрується з раною з краю. Незв'язаний фрагмент піддається механічній фрагментації і відпадає після деградації краю, який знаходився в рані.

Яку вторинну пов'язку можна використовувати для фіксації ДібуСель? А що не можна?

Ми рекомендуємо пористі вторинні пов'язки, як ті, що можуть бути тільки вторинними - клас 2а, так і первинні та вторинні - клас 2б. З сріблом і без нього.

Як ми можемо захистити шкіру навколо рани?

Ми не маємо досвіду використання інших кремів, окрім Цудосель. Це поглинаючі пов'язки з вертикальним дренажем для запобігання фільтрації ексудату на здорову шкіру.

Чи можна використовувати компреси на ДібуСель?

Можна, це також описано в інструкції. Клінічне дослідження проводилося з компресійною терапією.

Чи є пов'язка ДібуСель напівпрозорою? Чи можна побачити, що відбувається під ним?

Ні, віна не прозора. Протягом всього лікування рани не видно. Контролюється тепло в області рани і характерний запах (що виникає при інфікуванні). Це новий підхід до загоєння ран. Лікар очищує рану, наносить 1 шар ДібуСель, далі медсестра спостерігає за нею і насторожує лише у випадку ускладнень.

Чи буде вторинне інфікування пов'язки ДібуСель?

Якщо рана погано очищена, це може бути, проте в клінічному дослідженні не було жодного такого випадку у 80 учасників. В даний час проводяться випробування, чи можливий антибактеріальний ефект ДібуСель.

Як розпізнати, що рана чиста? Чи завжди можна інфікувати рану?

Інформація є в інструкції по застосуванню.

Чи можна використовувати бактерицидну мазь для пов'язки ДібуСель?

Ми не рекомендуємо, вона може закрити пори пов'язки і перешкоджати евакуації ексудату. Вплив бактерицидних мазей на біополімер Dibushield Pro-Heal нам не відомий.

Шкірний трансплантат і захист рани. Лікар накладає зверху "сітку" (характерний розріз шкірного трансплантата), потім пов'язку. Чи такий же порядок дій у випадку з ДібуСель?

ДібуСель наноситься зверху, НІКОЛИ не під пересаджену шкіру. В інструкції міститься інформація про ДібуСель та місце нанесення після взяття шкіри для пересадки.

Чи можна використовувати всі антисептики?

Так, дозволені в ЄС.

Чи можна використовувати всі вторинні перев'язувальні матеріали (наприклад, гідроочищення рідиною Рінгера)?

Швидше за все, так, але це дублює завдання. Краще використовувати більш дешеву піну, бажано тільки вторинну, класу 2а.

Якщо гелева пов'язка є вторинною пов'язкою, чи не розірветься Дібуцелл Актив під час зміни?

У клінічному дослідженні та в клінічній практиці не спостерігалося зняття пов'язки у випадках високого ексудату. Саме тому був розроблений ДібуСель Актив Ексудат. Під час загоєння зникли фрагменти, всередині яких був епідерміс або ослаблені фрагменти з країв. У місцях, де пов'язка інтегрована в грануляційну тканину, цього не повинно відбуватися. В якості вторинної пов’язки ми рекомендуємо пористу пінну пов’язку.

Якщо вільний край пов'язки не розпадається, що з ним робити?

Вільний край зазвичай випадає до повної деградації пов'язки в рані, під час промивання поверхні пов'язки при зміні поглинаючої пов'язки.

На краях рани видно жовтий край. Що це таке і про що свідчить?

Свідчить про підсихання ексудату по краях рани.

Що відбувається під пов'язкою - як це перевірити?

Ми стежимо за потеплінням області рани і появою можливого запаху, пов'язаного з інфекцією. У клінічному дослідженні інфікування не було.  Перед накладанням ДібуСель рану слід очистити.

Як часто слід перевіряти, чи все гаразд і чи немає інфекції?

Під час клінічного дослідження візити здійснювалися кожні 7 днів. Лише у випадку декількох осіб після першого нанесення необхідним був додатковий візит через масивну ексудацію, що перевищувала поглинаючу здатність вторинної пов'язки. Частота огляду визначається лікарем.

Як часто слід замінювати поглинаючу пов'язку?

Зазвичай кожні 5-7 днів. Це залежить від темпу її біодеградації.

Наскільки пов'язка повинна бути вологою? Як про це судити?

Поглинаючі пов'язки мають здатність вбирати від декількох до декількох десятків мілілітрів рідини. Залежно від типу на завершальному етапі вона повинна бути просякнута так, щоб не пересушити рану.

Як оцінити момент, коли потрібно наносити наступну пов'язку? На якій стадії деградації?

Зазвичай, коли під бежево-кремовою структурою пов'язки починає просвічуватися рожева грануляція.

Чи скорочується час загоєння рани?

Приблизно на 10% швидше. Це може бути пов'язано з відсутністю травматизації.

Порівняння з Fibracol Plus - колагеновою пов'язкою (також біорозкладною).

Пов'язка Фібракол потребує значно частішої заміни при великій кількості ексудату.

Недоліки:

-необхідність заміни нерозсмоктаних фрагментів,

-відсутність 3D структури, на якій осідають клітини,

-відсутність стабільної структури, що дозволяє формувати дрібні судини.

Переваги та вигоди по відношенню до гідроколоїдної пов'язки (її зміна також безболісна, оскільки гідроколоїд не прилипає до рани)

Гідроколоїди не мають стабільної структури, вони не захищають поверхню рани.

Стабілізація структури важлива тому, що вона дозволяє формувати кровоносні мікросудини.

При високій ексудації гідроколоїди знижують ефективне поглинання вторинної пов'язки, вони не є фільтром, на який захоплюються клітини з ексудатом. При заміні поглинаючої пов'язки слід видалити надлишок гідроколоїду. У випадку з пов'язкою Dibucell Active ми промиваємо тільки поверхню пов'язки (ніякого контакту під час процедури з раною).

Лікування у разі виникнення алергічної реакції. Як часто вони трапляються?

Досі такого не було. Були проведені дуже чутливі тести, які не показали такої реакції. Пов'язка хімічно складається з чистих полісахаридів, які не викликають такого типу реакції.

Які переваги дибутилхітину при накладанні на рани?

Дибутирилхітин є повністю біосумісним біополімером, який піддається процесу біодеградації в рановому середовищі.

Дослідження in vitro з використанням фібробластів людини свідчать, що на початковому етапі фібробласти осідають "кластерами" (клітини певним чином "пристосовуються" до даної поверхні) і потім поступово мігрують на всю поверхню і проліферують на ній. Імуноцитохімічні дослідження, в яких вивчався вплив полімерної поверхні на продукцію білків позаклітинного матриксу (таких як: колаген I типу, фібронектин і ламінін), вказують на те, що завдяки специфічній схильності фібробластів до колонізації полімерних поверхонь (у вигляді "компактних кластерів"), виникає високий рівень білків позаклітинного матриксу, що може позитивно впливати на процес загоєння рани.

У чому полягає додаткова цінність ДібуСель в порівнянні з колагеновими пов'язками?

ДібуСель діє як каркас для мігруючих клітин. Клітини осідають на поверхні пов'язки, виділяють білки, утворюється нова тканина при одночасній деградації пов'язки. Основна функція колагенових пов'язок - підтримувати оптимальне вологе середовище для процесу загоєння рани.

Який механізм дії ДібуСель? Яка функція дибутирилхітину під час проліферативної фази?

ДібуСель виступає в ролі каркасу для мігруючих клітин. Клітини осідають на поверхні пов'язки, виділяють білки, формується нова тканина при одночасній деградації пов'язки.

Чи рекомендовано використання ДібуСель у дітей?  

Ні. Спеціальних клінічних досліджень для дитячої популяції не проводилося. Пов'язка ДібуСель накладається на рани, що загоюються за механізмом грануляції, найчастіше таким чином загоюються хронічні рани. Грануляційні рани у дітей не часто зустрічаються (за винятком опіків).

Чи рекомендуєте ви застосовувати ДібуСель у поєднанні з місцевими антимікробними препаратами?

Так, пов'язку ДібуСель можна використовувати після застосування асептичних засобів. Також ДібуСель можна використовувати в комбінації з вторинними пов'язками з додаванням срібла.

Чи можна використовувати ДібуСель в поєднанні з терапією від'ємним тиском (NPWT)?

Очікується, що пов'язка ДібуСель може використовуватися в поєднанні з NPWT.

На першому етапі - очищення рани за допомогою NPWT, на другому етапі - накладання ДібуСель відповідно до процедури.

Які результати очікуються при першому застосуванні?

Після першого застосування пов'язки ДібуСель очікується покращення/збільшення кількості грануляційної тканини в рані. Посилення процесу грануляції.

На які ознаки слід звернути увагу, щоб виконати зміну пов'язки?

Пов'язка накладається в місцях, де вона деградувала (в місцях, де вона повністю поглинута або навіть в місцях, де видно стирання структури пов'язки). У місцях, де пов'язка не деградувала, новий шар пов'язки наносити не слід.

Чи можна зволожувати пов'язку перед накладанням?

Так, особливо у випадку сухих ран. Пов'язку можна змочити водним розчином NaCl.

Це покращує адгезію пов'язки до раньового ложа.

Як довго може тривати лікування?

Тривалість лікування залежить від типу рани, стану рани та загального стану пацієнта. Тривалість терапії становить 2-3 місяці, але для ран, які раніше були стійкими до інших методів лікування, цей час може бути довшим.

Чи рекомендується застосування ДібуСель на матеріалі для остеосинтезу?

Клінічні дані відсутні.

Яка найважливіша додана вартість ДібуСель для кінцевого споживача?

Простота використання - зручність, відсутність необхідності знімати пов'язку з рани, відсутність травматизації новоутворених тканин, менше больових відчуттів, пов'язаних з накладанням пов'язки в порівнянні зі стандартними методами лікування.

Чи показаний ДібуСель для використанняна відкритих кістках і сухожиллях?

Клінічні дані відсутні.

Чи повідомлялося про будь-які небажані явища за останні 6 місяців?

З моменту розміщення продукту на ринку офіційних повідомлень про побічні ефекти не надходило. Був один випадок, коли через рану, яка, найімовірніше, була погано очищена, препарат довелося видалити з рани.

Як довго ДібуСель залишається в рані?

Це залежить від типу рани, стану рани (кількості ексудату) та фази процесу загоєння. На початку терапії нанесення наступного шару ДібуСель на рану відбувається частіше - через 3-5 днів (через більшу кількість ексудату в рані). В подальшому, в процесі терапії, пов'язку додають кожні 7-10 днів. Слід пам'ятати, що пов'язку не потрібно накладати на всю рану, а тільки в місцях, які цього потребують.

Правила застосування:

Засіб наносити на ферментативно або хірургічно очищену рану, тільки на рани без ознак активної інфекції. Перев'язувальний матеріал розкладається на рані. Це може зайняти від 1 до 3 тижнів. Під час процесу деградації структура пов'язки розпадається.

Наступну пов'язку слід накладати, коли зникне структура попередньої, не забуваючи при цьому підганяти пов'язку за формою і розміром рани (пам'ятаючи про запас близько 0,5 см). Зафіксувати шар пов'язки за допомогою абсорбуючої пов'язки.